Prihlásenie Registrácia
E-SHOP
zdravie keep-fit vitamínové doplnky
Vyberte eshopovú skupinu

Lugolov Jódový Roztok

Lugolov roztok (Lugol’s Iodine) 12%


Lugolov Jódový Roztok
(4.5) počet recenzií 41
12 % roztok. Jód 6 mg, Jodid draselný 12 mg, (poskytuje Nedostatok jódu? Podľa receptu Dr Huldy Clarkovej. Lugolov roztok.
20.00
15.50€

Našli ste niekde nižšiu cenu? Informujeme Vás, ak bude daný produkt zľavnený. KLIKNI.

Prírodný produkt bez prídavných látok

Zloženie: Jód; Jodid draselný; Destilovaná voda. Prírodné produkty za výhodnú cenu.

Healthleads Lugolov roztok podľa receptu Dr. Huldy Clarkovej obsahuje jód (J2) a jodid draselný (KJ). Na 1000 ml obsahuje: 44 gramov jódu, 88 gramov jodidu draselného a cca. 868 ml destilovanej vody.

Jód je prítomný vo viacerých potravinách. Nachádza sa v morských riasach, rybách (lososovi, makrele, sardinke), mäse, syroch, semenách ľanu, bazalke a mnohých ďalších.

Máte jódový deficit? Trpíte nedostatkom jódu?

DOBRÉ SPRÁVY BY MAL BYŤ K DISPOZÍCII DO 10 DNÍ, ďakujeme za pochopenie.

Tak potom je Lugolov roztok pre Vás ten správny výrobok.

Čo je v našom Lugolovom roztoku?

Náš Lugolov roztok je podľa odporúčaní Dr. Huldy Clarkovej. Podľa Wikipédie " 5% roztok obsahuje 5% (hmotnosť/objem) jódu (J2) a 10% (hmotnosť/objem) jodidu draselného (KJ), zmiešané v destilovanej vode." Lugolov roztok si netreba zamienať s jednoduchými roztokmi jódovej tinktúry, ktorá vzniká rozpustením jódu v etanole.

V skutočnosti 76% z hmotnosti každej molekuly jodidu draselného (KJ) tvorí atóm jódu. Preto, aby bolo možné vyrátať celkové množstvo jódu v roztoku treba rátať nasledovne: množstvo čistého jódu + 0,76 x množstvo jodidu draselného. V prípade nášho roztoku je teda kalkulácia takáto: 44g + (0,76 x 88 g) = 111 g. Treba však počítať s odchýlkou ±2%. Ak vezmeme do úvahy túto odchýlkou, po zaokrúhlení vychádza, že náš Lugolov roztok je 12-%tný.

ŠPECIÁLNA AKCIA PRI NÁKUPE NAD 50 EUR DOPRAVA.

OBJEDNÁVKY NA DOBIERKU PRI JÓDE NIE SÚ MOŽNÉ..

História jódu a Lugolov roztok?

Jean Francois Coindet (1774-1834) bol prvý, kto používal jód na lekárske účely.

Lugolov roztok bol prvýkrát urobený francúzskym lekárom J G A Lugolom v roku 1829. Dr Lugol skúmal jednotlivé látky, ktoré by mohli pomôcť liečiť infekcie. Zistil, že jód by mohol byť použitý a jeho účinky vyzerajú sľubne. Použil ho v pomere 1:2 jódu k jodidu draselnému. Tento pomer sa používa dodnes.

Účinky jódu, varovania a kontraindikácie detailne spracoval Dr Brownstein v knihe „Iodine - Why You Need It, Why You Can't Live Without It“ (Jód - Prečo ho potrebujete, prečo nemôžete žiť bez neho).

Dr Brownstein považuje jód za najviac nepochopenú živinu. Verí, že nie je možné dosiahnuť optimálneho zdravia, keď je v tele nedostatok jódu. Táto kniha obsahuje informácie o tom, ako terapia jódom môže pomôcť pri nasledujúcich diagnózach:

Lugolov Jódový Roztok   Lugol’s Iodine 12% ,výživové doplnky,zdravie

ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou)

Lugolov Jódový Roztok   Lugol’s Iodine 12% ,výživové doplnky,zdravie, nedostatok jódu, jod

Autizmus

Lugolov Jódový Roztok, jod, nedostatok jodu, Lugol’s Iodine 12% ,výživové doplnky,zdravie, nedostatok jódu,jod

Rakovina prsníka, štítnej žľazy, vaječníkov a maternice

Lugolov Jódový Roztok, jod, Lugol’s Iodine 12% ,výživové doplnky,zdravie, nedostatok jódu, jod

Detoxikácia

Lugolov Jódový Roztok, nedostatok jodu, Lugol’s Iodine 12% ,výživové doplnky,zdravie,jod

Únava

Lugolov Jódový Roztok, Lugol’s Iodine 12% , jod, nedostatok jodu, výživové doplnky,zdravie, štítna žľaza

Fibrocystické prsia

Lugolov Jódový Roztok, jod, Lugol’s Iodine 12% ,výživové doplnky,zdravie, štítna žľaza, jod

Graves-Basedowova choroba (autoimunitná choroba štítnej žľazy)

Lugolov Jódový Roztok,  Lugol’s Iodine 12% , jod, výživové doplnky,zdravie, nedostatok jódu

Hashimotova choroba (chronický autoimunitný zápal štítnej žľazy)

Lugolov Jódový Roztok, jod, Lugol’s Iodine 12% ,výživové doplnky,zdravie, nedostatok jódu, jod

Hypotyreóza

Lugolov Jódový Roztok, Lugol’s Iodine 12% , jód, výživové doplnky, nedostatok jódu, jod

Slabý imunitný systém

Nedostatok jódu a štítna žľaza

Viac ako stovky rokov bol jód známou zložkou, ktorá je nevyhnutná pre produkciu hormónou štítnej žlazy. Napriek tomu nie je často poukazované na ďalšie vplyvy jódu na organizmus a jeho nezastupiteľnú úlohu. Jód môžeme nájsť v každej z biliónov buniek v tele.

Jód nie je dôležitý iba pre podukciu hormónou štítnej žlazy, ale je tiež zodpovedný za produkciu všetkých ostatných hormónov v ľudskom organizme. Adekvátna úroveň jódu v organizme je potrebná pre riadne fugovanie imunitného systému. Jód obsahuje účinné antibakteriálne antiparazitné, proti vírusové ako aj proti rakovinové vlastnosti. Jód je tiež efektívny na liečenie fibrocystické ochorenie prsníka (cysty prsníka) a cýst vaječníkov.

Približne 1,5 miliardy ľudí , čo je okolo 1/3 ľudskej populácie žije v oblastiach, kde je nedostatok jódu ako to bolo uvádzané Medzinárodnou Zdravotníckou Organizáciou (WHO). Extrémny nedostatok jódu môže viesť k rôznym ochoreniam aj k tým závažným ako je mentálna retardácia, zvýšenej detskej a novorodeneckej úmrtnosti, strume, neplodnosti a ďalším. Syndróm nedostatku jódu je najčastejšia forma mentálnej retardácie, ktorej sa dá najľahšie predchádzať.

Lugolov Jódový Roztok, Lugol’s Iodine 12% , jod, výživové doplnky, nedostatok jódu, jod


Dajte si pozor na brokolicu, kapustu a sóju, spomaľujú vstrebávanie jódu. Doporučuje sa konzumácia marhúl, banánov a tučných rýb.

Nariadenie Európskeho Parlamentu a Rady č 1924/2006 zo dňa 20. decembra 2006 výslovne zakazuje predajcom uvádzať u potravín a doplnkov stravy akákoľvek "zdravotné, alebo výživové tvrdenie", okrem tých, ktoré schváli priamo Európska Komisia. Výživový doplnok nie je liek, neslúži na liečbu, a preto je v ich prípade zakázané zákonom uvádzať akékoľvek informácie o prevencii, liečbe a hojení.

Lugolov Jódový Roztok

Health Leads UK/Keep Fit kladie dôraz na kvalitu a čistotu produktov. Chceme, aby ste mali čo najkvalitnejšie výživové doplnky. Hlavne preto sa vyhýbame používaniu škodlivých látkok respektíve plnidiel, ako aj stearátu horečnatého. Niektoré z týchto prímesí, totiž majú často vplyv na účinok daného produktu. Preto Vám ako našemu zákazníkovi, garantujeme, že produkt, ktorý si od Health Leads zakúpite, obsahuje dané zloženie aké je uvedené na etikete.

zdravie keep-fit vitamínové doplnky NIE JE SKLADOM
MNOŽSTVO minus zdravie keep-fit vitamínové doplnky plus zdravie keep-fit vitamínové doplnky
zdravie keep-fit vitamínové doplnky30ml roztok/1 flaša
15.50€
20.00€
Podobné produkty
Sledujte nás      facebook keep-fit.sk
      twitter keep-fit.sk
2015 DEVMAKO
zdravie keep-fit vitamínové doplnky
x
Štandard
50.00
Stimulácia akupunktúrnych bodov a merediánov, frekvencie podľa Paula Smidta Základný program na vírusy, parazity, imunita, stimulácia imunitného systému.
Bachove frekvencie
10€
Krízová zmes na úzkosť, strach, fóbie, návaly zlosti (Impatiens - Netýkavka žliazkatá (18) * Star of Bethlehem - Bledavka chocholíkatá (29) * Cherry Plum - Slivka čerešňoplodá (6) * Rock Rose (26) - Devätorník peniažtekový * Clematis (9) - Plamienok plotný).
Psychosomatika
10€
Programy na vzťahy podľa Dr Ulricha, na depresívne stavy. Programy na ochranu, energetizácia kundaliny (hlavné energetické centrum).
Nadstavba na mieru
25€
Konkrétny zdravotný problém? Harmonizácia na mieru podľa konkétnej diagnózy, prebieha špecializovaným prístrojom Raycomp PS1000. 3 hodinová harmonizáciu toboliek.
Cena za produkt je 50.00 €
x

Vyber si farbu Somavedic Medic Amber

Somavedic Medic Amber Medový

Somavedic medic amber medový 1 994.00 €

Somavedic Medic Amber Šampaň

Somavedic medic amber Šampaň 1 994.00 €