Prihlásenie Registrácia
E-SHOP
  • zdravie keep-fit vitamínové doplnky
  • zdravie keep-fit vitamínové doplnky
  • zdravie keep-fit vitamínové doplnky
  • zdravie keep-fit vitamínové doplnky
  • zdravie keep-fit vitamínové doplnky
Biorezonancia

Parazity


Streptococcus mitis

Streptokok mitis sú komenzálné baktérie, ktoré kolonizujú tvrdé povrchy (napr. zubná sklovina) a sliznice v ústnej dutine. Sú súčasťou ústnej flóry. Patria do skupiny orálnych viridujúcich streptokokov. Spôsobujú infekciu dýchacieho ústrojenstva. Môžu byť príčinou endokarditidy. Tiež sa zvyknú viazať s pľúcnym streptokokom (Streptococcus pneumoniae).

Helikobakter pylori

je baktéria infikujúca organizmus ľudí aj zvierat. Vzniknutá infekcia patrí medzi najčastejšie ochorenia. Baktéria žije v kyslom prostredí. Ideálnym prostredím pre túto baktériu je žalúdok alebo dvanástnik, kde môže vyvolávať žalúdočné vredy a gastrointenstinálne ťažkosti.

Salmonella enteritidis

Je patogénna baktéria spôsobujúca rôzne komunitné infekcie. Niektoré kmene se môžu stať rezistentné na liečbu a preto kolonizujú v prostredí nemocníc. Býva prítomná v rôznych odpadoch, hygienických prostriedkoch a v pôde. Niektoré infekcie spôsobené E. Aerogenes sú výsledkom špecifickej liečby antibiotikami, zavedením žilních kateterov alebo chirurgických zákrokov. E. Aerogene je vo všeobecnosti rozšírený v ľudskej tráviacej sústave.

Salmonella paratyphi (Paratýfus)

ako jediná z paratyfových salmonel sa vyskytuje na našom území. Dá sa povedať, že je to miernejšia forma brušného týfu.

Salmonella typhi (Týfus)

Ochorenie má dlhý inkubačný čas, trvá 2 až 3 týždne, dominuje ťažký horúčkovitý celkový stav pacienta. Zdrojom je výlučne chorý človek, rekonvalescent alebo bacilonosič.

Shigella dysenteriae

výskyt u nás je výnimočný, býva prinesený z iných krajín. Jej pôvodcom sú baktérie z čeľade Enterobacteriaceae z rodu Shigella. Šigelóza je vysoko nákazlivé črevné ochorenie. Ochorenie sa manifestuje hnačkou, často s prímesou hlienu, prípadne krvi. Môže byť sprevádzané bolesťami brucha, zvracaním, horúčkou a v typických prípadoch aj bolestivým nutkaním na stolicu . Ide o fekálne–orálny prenos infekcie.

Caries bacterium

Baktérie zubného kazu, môžu viesť k zápalu ďasien, drene. Poškodzujú parodont, taktiež pri ich premnožení negatívne vplývajú na črevnú mikroflóru. Spôsobujú zubné fistuly.

Norovírus

je druh RNA vírusu, ktorý u ľudí spôsobuje epidemickú akútnu virusovú gastroenteritídu. Spôsobuje jedno z najčastejších virusových ochorení z vody a potravín vôbec, ale prenáša sa i priamym kontaktem. Viróza má typický sezónny charakter s kulmináciou hlavne v zimných mesiacoch.

Rotavírus

je rod RNA vírusov z čeľade Reoviridae. Je veľmi odolný aj voči éteru, chlórovanej pitnej vode. Rotavírus je agresívny vírus, ktorý spôsobuje najmä u detí od 6 mesiacov do 5 rokov nepríjemné gastroenteritídy sprevádzané nevoľnosťou a vážnymi hnačkami. Od vracania a krátkotrvajúcej miernej vodnatej hnačky až po závažný zápal tenkého čreva, ktorý je sprevádzaný životohrozujúcou stratou tekutín. Okrem toho sa často vyskytujú bolesti brucha a horúčka. Rotavírusová infekcia je rizikovým faktorom autoimúnne podmienených ochorení, napr. celiakie a cukrovky I. typu.

Škrkavka konská

Ascaris megalocephala


Škrkavka konská je červ dlhý asi 15- 40 cm, parazituje v tenkom čreve a jeho vajíčka sa vylučujú stolicou. V pôde vajíčka dozrievajú a dieťa sa môže nakaziť neumytým ovocím, zeleninou alebo z neumytia rúk pred jedlom. Po prehltnutí sa z vajíčok v tenkom čreve vyvinie larva, odtiaľ putuje do pečene, pľúc, hltana a spätne do tenkého čreva. Klinické prejavy môže byť kašel, zhoršené dýchanie, bolesti brucha, hnačka, nechutenstvo, zápal žlčníka a pankreasu.

Enterobius vermicularis

Mrla detská najbežnejší parazit na svete, napáda predovšetkým deti. K naka dochadza konzumaciou vajíčok. Nasledne sa vyvinú dospele samičky a samci. Produkujú obrovské množstvo vajíčok, vyliezajú z čreva a kladú vajíčka v okoli ritného otvoru, odkiaľ sa šíria do okolia. Nákaza sa prejavuje zažívacími problémami, svrbením v oblasti konečníku, nekludom, nočným plačom a nervozitou. Môže dochádzať k vaginálnym výtokom.

Enterobius worms

Endoparazity sú črevné parazity, drobné cudzopasníky . Môže ísť o háďatko, škrkavku alebo hlísty. Môžu sa vyskytovať aj u malých detí. Toxocara (škrkavka psia alebo mačacia) je prenosná od zvierat.

Strongyloides stercoralis

Háďatko črevné žije v sliznici tenkého čreva. Nákaza je možná z fekálne kontaminovanej pôdy alebo vody ale aj cez kožu. Parazit sa vyvíja v čreve a môže prenikať stenou čreva do krvi, ktoru potom migruje po celom tele. Prejavuje sa dermatídou, bolesťami brucha, alergickými príznakmi.

Eurytrema pancreaticum

Bežný parazit pankreasu (zriedka žlčníka) bylinožravých cicavcov, opíc a tiav. Zriedkavo sa nachádza u človeka.

Fasciolopsis buski (motolica)

Najväčší známy parazit človeka. Parazituje v črevnom systéme prasiat, človeka a daľších cicavcov. Nákaza može byť aj z rastlin, ktoré sa použivajú v kuchyni. Motolica sa vďaka silnej prísavke chytá na stenu dvanástorníku a spôsobuje krvácanie. časom môžu na týchto miestach vzniknút vredy.

Gastrothylax elongatus

"Motolica" vyskytujúca sa v tele oviec a hovädzieho dobytka, považuje sa za črevného parazita, živia sa živinami črevnej flóry.

Giardia Lamblia

Pôvodca lambliázy, resp. giardiaózy sa nazýva giardia lamblia. Lambliáza je infekcia tenkého čreva spôsobená parazitom lamblia intestinalis. Pôvodcovia ochorenia sa prevažne prijímajú kontaminovanou pitnou vodou alebo potravinami. Infekcia lambliázy môže na jednej strane ostať celkom nespozorovaná, na druhej strane však môže viesť k hnačkám, nadúvaniu, nevoľnosti a zvracaniu. Pri dlhšie trvajúcej infekcii sa môžu objaviť znaky podvýživy. Môžu sa okolo nich tvoriť cysty.

Schistosoma haematica

Krvničky vyvolávajú ochorenie schistosomózua bilharziózu. Napádajú urogenitálny, pečenový a črevný systém. Cudzopasia aj v cievnom systéme. Vyprodukované vajíčka majú hrot, ktorý pretrháva steny kapilár a dostávajú sa do moču alebo stolice. Produkujú tiež rôzne enzými, ktoré zvyšujú priepustnost tkanív a uľahčujú im prenikanie. Človek sa môže nakaziť z vodného prostredia. Parazity aktívne vyhľadávajú kožu obratlovcov, zavrtávajú sa a prenikajú do krvného riečišťa. Krvným obehom sa dostávajú do pľúc, odtiaľto do žíl, kde žijú a rozmnožujú sa. Infekcia sa prejavuje horúčkami, kašľom, bolesťami a hnačkou. Môže prejsť do chronického stavu kedy dochádza k zväčšeniu a poškodeniu pečene a sleziny. Vajíčka sa môžu dostať do mozgu, pľúc a ďalších orgánov. Krvnička močová napáda močový systém a môže prísť i k zlyhaniu obličiek.

Schistosoma mansoni

Krvnička črevná, ktorá môže spôsobovať podobné symptómy ako sú pri hepatitíde C.

Taenia saginata

Pásomnica hovädzieho dobytka. K nákaze prichádza z infikovaného mäsa (tatarské bifteky). Larvy sa vyskytujú sa v rôznych orgánoch, najčastejšie v mozgu, oku, srdci, podkožnom väzive a svaloch. Larvy sa môžu vyvíjať buď jednotlivo, izolovane v jednotlivých vačkoch alebo navzájom pospojovaných vačkoch, ktoré môžu dosahovať veľkosti až niekoľko centimetrov. Cysty v nervovom systéme sa prejavujú celou radou neurologických príznakov ako sú kŕče, bolesti hlavy, psychycké poruchy a pod.

parazity,  diagnostika, vírusy, črevné parazity, kandida. zdravie, metabolizmus, pečen, pásomnica

Cyklus pásomnice mnohočlennej

Taenia solium (Pásomnica mnohočlenná)

Pásomnica ošípaných. Infikácia larvami nastáva pri nedostatočnej tepelnej úprave (najčastejsie) bravčového mäsa obsahujúceho cysty. Dorastá 1-3 m v ľudskom čreve. Prítomnosť dospelej pásomnice sa prejavuje nechutenstvom a celou škálou zažívacích problémov.

Naegleria fowlery

je prvok z kmeňa Heterolobosea. Je to fakultatívny parazit, u ľudí spôsobuje tzv. primárnu amébovú meningoencefalitídu, ktorá je smrteľná. Primárne žije v sladkej vode, toleruje vysoké teploty až do 45 °C, ktoré sa vyskytujú napríklad v okolí výpustí z elektrární či v termálnych prameňoch.

Candida albicans

je druh kvasinky, ktorý niekedy u ľudí spôsobuje ústne a genitálne hubové infekcie. Táto mykóza je najmä častou príčinou chorôb a úmrtí u osôb so zníženou imunitou (vplyvom AIDS, chemoterapia, transplantácia orgánov). Keď sa premnoží spôsobuje kandidózu.

Sledujte nás      facebook keep-fit.sk
      twitter keep-fit.sk
2015 DEVMAKO
zdravie keep-fit vitamínové doplnky
x
Štandard
50.00
Stimulácia akupunktúrnych bodov a merediánov, frekvencie podľa Paula Smidta Základný program na vírusy, parazity, imunita, stimulácia imunitného systému.
Bachove frekvencie
10€
Krízová zmes na úzkosť, strach, fóbie, návaly zlosti (Impatiens - Netýkavka žliazkatá (18) * Star of Bethlehem - Bledavka chocholíkatá (29) * Cherry Plum - Slivka čerešňoplodá (6) * Rock Rose (26) - Devätorník peniažtekový * Clematis (9) - Plamienok plotný).
Psychosomatika
10€
Programy na vzťahy podľa Dr Ulricha, na depresívne stavy. Programy na ochranu, energetizácia kundaliny (hlavné energetické centrum).
Nadstavba na mieru
25€
Konkrétny zdravotný problém? Harmonizácia na mieru podľa konkétnej diagnózy, prebieha špecializovaným prístrojom Raycomp PS1000. 3 hodinová harmonizáciu toboliek.
Cena za produkt je 50.00 €
x

Vyber si farbu Somavedic Medic Amber

Somavedic Medic Amber Medový

Somavedic medic amber medový 1 994.00 €

Somavedic Medic Amber Šampaň

Somavedic medic amber Šampaň 1 994.00 €